KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 16034234
nr 1603 4234
Clarence Blum
(1897-1984), Sverige
Skulptur, "Gäddleken". Signerad och daterad -76, brons, träsockel med dedikation. Höjd: 18 cm
Clarence Blum, skulptör född 1897, död 1984.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 4 mars 2024
kl 19:27:40
28/2 18:32:04